KANCELARIA:

Kancelaria czynna: wtorek - sobota godz. 16.45 - 17.45
Kancelaria nieczynna w niedziele i świeta oraz w pierwsze piątki i soboty miesiąca.
W sprawach wyjątkowych proszę umawiać się telefoniecznie.

Poniżej zamieszczone zostały istotne informacje dotyczące udzielenia sakramentów świętych i katolickiego pogrzebu:

CHRZEST:

Rodzicami chrzestnymi mogą być praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania.

Chrzestni spoza parafii winni posiadać zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą pełnić funkcję rodziców chrzestnych.

Z funkcji rodziców chrzestnych wykluczone są osoby:

• a) niepraktykujące
  • b) żyjące w cywilnych związkach małżeńskich
  • c) uczniowie objęci obowiązkiem katechizacji, a nie uczestniczący w niej.

Akt chrztu jest spisywany i podpisywany w ciągu tygodnia przed niedzielą chrzcielną w godzinach pracy kancelarii. W wyjątkowych wypadkach rodzice chrzestni spoza parafii mogą złożyć podpis w dniu chrztu.

Chrzest jest włączeniem dziecka do wspólnoty Kościoła i powinien być dniem radości całej rodziny. Najpiękniejszym darem jest modlitwa i przyjęcie Komunii św. w jego intencji.

W przypadkach uzasadnionych wątpliwości, czy dziecko zostanie wychowane w duchu wiary katolickiej, chrzest może zostać odłożony na późniejszy termin.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA:

Do kancelarii należy dostarczyć:

• metrykę chrztu (jeśli chrzest był poza naszą parafią).

BIERZMOWANIE:

• metrykę chrztu (jeśli chrzest był poza naszą parafią),
  • dokument potwierdzający systematyczne uczęszczanie na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania,
Ponadto każda osoba, która zamierza przyjąć sakrament bierzmowania jest zobowiązana do aktywnego udziału w niedzielnej Eucharystii.
Spotkania przygotowujące młodzież oraz osoby dorosłe do tego sakramentu odbywają się w pierwszy piątek każdego miesiąca oraz 16-ego każdego miesiąca.

MAŁŻEŃSTWO:

• metrykę chrztu (jeśli chrzest był poza naszą parafią),
  • dowody osobiste
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej;
"Zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa" - wydane przez USC.
UWAGA: Wyżej wymienione dokumenty są ważne trzy miesiące od daty ich wystawienia.

POGRZEB KATOLICKI:

• akt zgonu
  • zaświadczenie z zakładu pogrzebowego o dopełnieniu formalności dotyczących pochówku